Toho dne jsme se vydali na „Rovina“ nad Brandýsek pozorovat počasí. Bouřková oblačnost, která se v odpoledních hodinách začla vyvíjet, postupovala směrem k nám od jihojihovýchodu. Bouřky byly ještě daleko, proto jsme rozhodli využít volné chvíle pro přesnější určení místa výskytu tornáda ze 7. 8. 2005. Potvrdili jsme si, že naše předchozí domněnka o místě dotyku byla správná. (viz článek Tornádo u Brandýska 7. 8. 2005)

Vrátili jsme se do auta a čekali, co se bude dít. Slyšeli jsme dvě mohutná zahřmění. Odhadli jsme, že to bylo z bouřky, která se pohybovala východně od nás a směřovala k severu. Vydali jsme se jí naproti a oklikami kvůli uzavírkám silnic jsme se dostali až nad Trněný Újezd. Zde jsme zastavili asi na čtvrt hodiny a pozorovali jsme nyní již bližší bouřku. Potemnělou oblohu ukazuje následující fotka. Viděli jsme několik blesků a ačkoliv jsme se je snažili zachytit, tentokrát se nám to nepodařilo také vinou deště.

Následující den jsme se sešli na „hořejším Brandýsku“. Očekávali jsme opět nějakou bouřkovou aktivitu. Sledovali jsme všechno pečlivě na radaru. Před šestou hodinou se k nám konečně z jihu přiblížila bouřka, ale bohužel nás zase minula. Přesto jsme na videokameru zachytili několik blesků, které ale byly daleko.

       

Na čele bouřky jsme zaznamenali húlavu.

 

Po přechodu nad naším stanovištěm se húlava rozpadla a zůstaly po ní rozthané cáry osvětlené zapadajícím Sluncem.