Na této stránce naleznete ucelený přehled aktuálně dostupných meteo aplikací vyvinutých Amatérskou meteorologickou společností ve spolupráci s ČHMÚ a partnerských aplikací.

Prohlížeč radarových dat CZRAD na Openstreet mapách

http://radar.bourky.cz/

Komplexní webová aplikace postavená na Openstreet mapách. Zobrazení radarových snímků ze sítě CZRAD v 10-ti minutovém intervalu včetně detekce blesků Blitzortung. Samozřejmostí je volba uložení nastavení, podpora zobrazení webových kamer, meteorologických stanic, výstrah ČHMÚ nebo možnost detekce bouřkových buněk a zobrazení jejích atributů (výška, odrazivost, atd.).

iRadar CZ+ – prohlížeč radarových snímků pro iPhone/iPad

http://iradarcz.bourky.cz/

Nová verze nativní aplikace pro prohlížení radarových snímků ze sítě CZRAD s live detekcí blesků systému Blitzortung.org na zařízeních iPhone,iPad,iPod v designu iOS 7 a 8. Aplikace dále kombinuje zobrazení teplot z profesionálních meteorologických stanic, webových kamer s vysokým rozlišením a platné výstrahy, meteografy, aerologické sondáže. Podporuje GPS lokalizaci, kompas a spoustu dalších funkcí.

iRadar CZ – prohlížeč radarových snímků pro iPhone/iPad

http://radar.bourky.cz/iphone/

Nativní aplikace pro prohlížení radarových snímků ze sítě CZRAD na zařízeních iPhone,iPad,iPod. Aplikace dále kombinuje zobrazení teplot z profesionálních meteorologických stanic, webových kamer s vysokým rozlišením a platné výstrahy. Podporuje GPS lokalizaci, kompas a spoustu dalších funkcí.

Meteor – meteoradar ČHMÚ

http://www.androworks.org/meteor/

Meteor je oficiální aplikací ČHMÚ, určenou pro mobilní telefony s Androidem. Aplikace sleduje aktuální dešťové srážky nad územím České republiky, které jsou zaznamenané meteorologickým radarem ČHMÚ.

Data ze systému detekce blesků

http://blesky.bourky.cz/

Webová stránka poskytující živá i zpracovaná data ze systému detekce blesků Blitzortung.org. Na stránce je možné nalézt denní sumace i hustoty blesků pro území ČR a okolí, Evropu, dále je k dispozici grafická statistika počtu dní s bouřkou, grafy počtu blesků a další.

Prohlížeč snímků z družice MSG

http://msg.bourky.cz/

Interaktivní webová aplikace s možností přibližování a posuvu snímků z družice MSG. V aplikaci jsou k dispozici data ve 3 hodinovém intervalu v maximálním rozlišení. Aplikace obsahuje všech 12 spektrálních kanalů měřených družicí a dále také 10 generovaných RGB produktů, jako např. Airmass, VIS-IR, IR-BT, a další.

Prohlížeč aerologických sondáží (SKEW-T)

http://sondaze.bourky.cz/

Společný projekt Amateur Stormchasing Society a Skywarn Czechoslovakia. Možnost výběru z 11 stanic, které je možné zvolit pomocí seznamu nebo mapy. U všech stanic je k dispozici 7 denní historie naměřených dat.