Jsme také na Twitteru…


Po Facebooku (a Google+) jsme se rozhodli rozšířit naše aktivity i na další sociální síť a to na Twittertwitter.com/AMSosCZ.

Výhodou této služby je do značné míry reportážní styl, který bychom chtěli naplno využít především ale nejen během letní bouřkové sezóny a poskytovat tak tímto způsobem návštěvníkům našich stránek krátké bleskové zprávy přímo z terénu.

V předchozích letech se nám do určité míry osvědčilo využití služeb IRC kanálu, který ovšem nenabízí takovou pružnost, s jakou funguje právě Twitter. Velkou předností Twitteru je např. to, že příspěvky členů (a právě jen jich) můžou být viditelné veřejně všem návštěvníkům našich stránek zároveň s případnými doplňujícími obrázky. Další výhodou je dostupnost Twitteru napříč většinou mobilních platforem, což přináší výhody používání této služby na mobilních telefonech nebo tabletech příslušnými aplikacemi bez nutnosti sledování webových stránek.

Mezi hlubší cíle používání této služby patří to, že se tak dostane na veřejnost a do povědomí více materiálu z terénu, který by jinak zůstal nezúčastněným osobám nejspíše utajen. Představujeme si, že by to mohlo fungovat až do té míry, že bude možné některé informace od členů AMSos z terénu využít i pro doplnění databáze na ESWD.

Nicméně nelze brát tuto nově využívanou službu jako nové dogma. V prvních měsících používání se bude jednat spíš o testovací provoz a získávání zkušeností s fungováním. Nelze také očekávat, že bude každý člen AMSos ve všech okamžicích podávat informace z terénu. Vždy bude záležet na každém z nás, abychom posoudili, zda je situace natolik zajímavá, aby byla ihned uveřejněna. Pokud tedy neuvidíte přibývat nové příspěvky během zajímavé situace, neznamená to, že naši členové nejsou v terénu a nepozorují.

Twitter tak považujeme jako vhodné doplnění našich současných aktivit, což znamená, že dosavadní fungování našeho společenství se tímto krokem nebude nijak výrazně měnit. Stále budeme psát články o našich výjezdech, budeme i nadále přispívat do diskusního fóra i provozovat FB stránku.

  Pro odebírání příspěvků od členů AMSos, které budou zobrazovány přímo na našich stránkách, sledujte především tento kanál: https://twitter.com/AMSosCZ/Členové-amsos.