Protože nás již delší dobu trápilo roztříštění a morální i technická zastaralost našich webů (které tu s námi byly již 10 let), které byly provozovány Amatérskou meteorologickou společností, bylo na „bouřkovém“ semináři v Radostovicích v roce 2019 během konání každoroční členské schůze dohodnuto o vzniku nového, jednotného webu Amatérské meteorologické společnosti, který bude sdružovat domény www.amaterskameteorologie.cz, www.bourky.cz/com a www.skywarn.cz.

Během zimních měsíců postupně probíhaly přípravné práce a následně i tvorba samotného nového webu, který je nyní provozován na úplně novém redakčním systému a tedy i kompletně přepracovaném vzhledu, který umožní spoustu novinek, mezi které patří například:

  • plně responzivní zobrazení – korektní zobrazení na počítači, tabletu i mobilu
  • fulltextové vyhledávání v rámci celého webu
  • zobrazení článků od jednotlivých autorů
  • zobrazení článků v časové ose
  • možnost zasílání newsletteru – oznámení o nově vydaných článcích
  • možnost více kategorií článků

Kostra webu byla hotova již v únoru 2020, ale velkou část zabrala migrace článků ze starého redakčního systému na nový a nutnost provedení různých korekcí. Hlavní menu stránek bylo přesunuto z levé části stránek do horní části s jeho zachováním při posunu stránky. V souvislosti s novým webem byla kompletně přepracována úvodní stránka, která nyní nabízí přehled článků ze všech kategorií webu. Celým webem provází boční panel, který zobrazuje aktuální radarové odrazy, blesková data, výstrahy ČHMÚ a předpověď konvekce ESTOFEXu.

Významnou novinkou nového webu je zveřejnění kompletního archivu předpovědí bouřek a nebezpečných jevů Skywarn CZ&SK.

Diskuzní fóra provozovaná naším sdružením též dostala nový vzhled umožňující responzivitu – tedy korektní zobrazení na různých zařízeních.

Velké díky patří především Tomáši Prouzovi, Honzovi a Dáše Drahokoupilovým, Lukáši Větříškovi a dalším, bez kterých by nový web vznikal velice špatně.

Podoba webu Amateur Stormchasing Society před rokem 2010
Podoba webu Amateur Stormchasing Society mezi roky 2010 a 2020
Podoba sloučeného webu Amatérské meteorologické společnosti od roku 2020