Chcete se podílet na tvorbě obsahu stránek Amatérské meteorologické společnosti? Připravili jsme pro vás několik bodů, které vám pomohou se zorientovat. Tyto stránky jsou sice projektem zapsaného spolku Amatérská meteorologická společnost, nicméně za určitých okolností je možné se zapojit do chodu těchto stránek i bez členství ve spolku.

A jak se můžete zapojit?

Členství ve spolku

Máte vážný zájem o meteorologii? Myslíte si, že by jste mohli být přínosem pro chod našeho spolku? Fotíte rádi bouřky a chtěli byste mít možnost se o své úlovky a zkušenosti podělit s ostatními? Pak tedy neváhejte a na stránkách spolku si projděte naše stanovy, interní řád a v případě, že budete souhlasit s naší filosofií, nezbývá než napsat e-mail s žádostí o přihlášku a doufat, že vás předsednictvo spolku přijme. Berte ale prosím na vědomí, že větší šanci na vstup do spolku má člověk, který je již delší dobu aktivní v rámci našich stránek či projektů a u kterého máme možnost vidět jeho perspektivu, než u někoho, o kom jsme nikdy neslyšeli a napíše si rovnou o vstup.

V případě, že vás do svých řad nepřijmeme hned, je zde stále řada možností, jak s námi spolupracovat bez většího závazku…

Diskuzní fórum

Diskuzní Fórum A.S.S. je jednou ze stěžejních částí našeho webu. I v době Facebooku a jiných sociálních sítí je diskusní fórum užitečný prostředek ke sdílení informací všeho druhu s výhodami snadného editování příspěvků, dohledávání starších záznamů a celkové přehlednosti zapsaných informací. Proto je velmi žádoucí, aby se každý náš přispěvatel bez ohledu na příslušnost k občanskému sdružení zaregistroval do našeho diskusního fóra.

Facebook

Dalším sociálním médiem dostupným pro každého je možnost přispívání na facebookových stránkách našeho spolku. Najdete zde často aktualizované informace nejen o běhu našich stránek, nových článcích, ale i informace, které se jinak na webových stránkách nikde nepublikují. I zde se můžete realizovat bez členství ve spolku. Stránky jsou dostupné i bez přihlášení na FB, takže jsou zde informace dostupné pro každého.

Meteogalerie

Je-li váš zájem o spolupráci větší, nabízíme možnost vytvoření uživatelského profilu v naší Meteogalerii, kam poté můžete nahrávat pořízené fotografie a nechat tak vyniknout vaše úlovky. Zároveň je to první větší krok, který poté může vést i k tomu, že se budete vašimi úlovky podílet na obsahu psaných článků o bouřkách. Máte-li zájem o nahrávání fotek do naší Meteogalerie, doporučujeme kontaktovat někoho z administrátorů stránek a požádat o vytvoření vašeho uživatelského profilu.

Videogalerie / Timelapse

Přispívat můžete také svými videozáznamy nebo timelapse videi. Máte-li nějaké video, které si přejete umístit na naše stránky do odpovídající sekce – „Timelapse“ a „Další videa„, můžete tak učinit nahráním videa na server Youtube. Pro zobrazení videa v konkrétních sekcích je nutné nahlásit uživatelské jméno Youtube profilu některému z administrátorů. Aby se vaše video objevilo v odpovídající sekci, je nutné, aby název videa obsahoval klíčové slovo pro danou kategorii… viz nápověda v konkrétních sekcích.

Články

Články o pozorováních bouřek jsou kromě dlouhodobých projektů vrcholem naší tvorby. Snažíme se jejich prostřednictvím popularizovat pozorování bouřek a meteorologii obecně a i vy můžete přispět. Převážnou většinu článků sice píší členové sdružení a případně dlouhodobí externí přispěvatelé, ale to neznamená, že pokud napíšete kvalitní a hodnotný článek, že byste se nemohli přidat. Máte-li pocit, že byste se mohli podílet na obsahu budoucích článků, napište někomu z administrátorů pro další pokyny a třeba se objevíte jako autoři nebo spoluautoři hned u nadcházejícího článku.

Ikona pro vás

Nechcete-li s námi přímo spolupracovat, ale přesto se vám naše stránky líbí, můžete si na své stránky přidat ikonku tohoto webu. Stačí, když zkopírujete následující kód do svého HTML kódu tam, kam chcete ikonku umístit. Děkujeme.

 

Chráníme Vaše práva. Veškeré Vaše materiály, které nám poskytnete, zůstanou jen na našich stránkách. Pokud přesto objevíte Vaše materiály jinde, kontaktujte administrátory a ti se pokusí o nápravu.