Ojediněle až místy možnost silných bouřek, zejména s vyššími úhrny srážek (až přes 30mm/hod) v menší míře též možnost výskytu krupobití
— SITUACE —

Situace bude podobná jako v předchozím dni. Nad jihozapadni Eropou se bude udrzovat cut-off low, S ni spojena brazda bude zasahovat nad uzemi stredni Evropy. Nad západní Evropou bude i nadále stagnovat zvlněné frontální rozhraní. Před ním bude do střední Evropy proudit od jihu až jihovýchodu proudit teplá a poměrně vlhká vzduchová hmota.

— PŘEDPOVĚĎ —

Mezi modely při této situaci panuje řada neshod. Zatímco GFS uvažuje s rosnými body na některých místech až přes 18°C a CAPE přes 1000J/kg, ECMWF je podstatně méně optimistický, rosné body hlásí k 16°C, ale hodnoty CAPE jen kolem 500J/kg. Z dynamického hlediska tato situace nebude ničím výrazná. Střih větru ve spodních 6km bude pod 10m/s. Podmínky pro organizaci bouřek budou spíše slabé. Očekáváme vývoj slabě organizovaných multicel, které by měly být alespoň zpočátku vázány na horské oblasti. Vzhledem k velmi slabému proudění jak při zemi, tak ve výšce je možné očekávat jen velmi pomalý postup bouřek. Zejména v hoských oblastech mohou jádra stagnovat a vyprodukovat lokálně vyšší úhrny srážek (přes 30mm/hod). Ojediněle nejsou vyloučena ani slabší krupobití.
Vzhledem k velmi obtížné lokalizaci oblastí favorizujících nebezpečné projevy bouřek a stejně obtížnému určení jejich četnosti vydáváme zatím stupeň 0. Je však dosti pravděpodobné, že bude předpověď během dne aktualizována, a bude dodatečně vydán stupen 1 na výše uvedené jevy.