V rámci některých hor a vyšších poloh očekáváme silný nárazový vítr, někde až s nárazy o síle orkánu.— SITUACE —

Během večerních hodin se nad naše území od západu začně nasouvat výrazná brázda spojená s frontálním systémem, který souvisí s tlakovou níží nad S Atlantikem. Mezi touto brázdou a tlakovou výší nad Ruskem bude v rámci sílícího tlakového gradientu docházet k zesilování J-JV větru což se projeví zejména v rámci hor a ve vyšších polohách.

— PŘEDPOVĚĎ Jeseníky, Krkonoše —

Prognózy modelů počítají v techto oblastech pro hladinu 850hPa s prouděním o síle až přes 25m/s, model Aladin pak odhaduje nárazy až k 35m/s a to v oblasti Jeseníku. Vzhledem k rychlostem proudění ale i jeho směru vůči horám je zejména v oblasti Jesníků nutné počítat s možností nárazů větru až o síle orkánu, proto pro tuto oblast vydáváme druhý stupeň, ten se vztahuje zejména na hřebeny a vrcholy hor. S možností nárazů o síle orkánu je nutné počítat i na Sněžce jakožto isolovaném vrcholu převyšujícím zbytek Krkonoš, proto i zde dáváme stupeň 2. Ostaní polohy Krkonoš necháváme v rámci stupně 1. Nejsilnější nárazy v techto oblastech lze předpokládat v druhé půolovině noci a ráno(viz. i předpověď na následující den)

— PŘEDPOVĚĎ Krušné, Jizerské a Orlické hory, Beskydy a Vysočina —

Pro tyto oblasti počítáme s nárazy větru většinou do 30m/s, ve vrcholových partiích, zejména u izolovaných vrcholů jako je Lysá hora, nelze vyloučit i nárazy lehce přes 30m/s. Proudění v těchto oblastech by však mělo být celkově slabší než nad Jeseníky, proto zůstáváme s předpovědí na 1. stupni.
V rámci Vysočiny a Krušných hor by se měli nejsilnější nárazy vyskytovat během večera a v prní polovině noci, v rámci ostatních hor během noci.