Nízké teploty— SITUACE —

Nad severovýchodem Evropy se udržuje výrazná tlaková výše. V jejím rámci k nám od východu proudí chladná a suchá vzduchová hmota.

— PŘEDPOVĚĎ ČR —

očekáváme velmi nízké teploty zejména v noci a k ránu. Chladný a suchý vzduch přitom bude limitovat tvorbu oblačnosti a mlh. V kombinaci s na většině místech přetrvávající sněhovou pokrývkou předpokládáme, že by teploty mohly místy, za jasné oblohy klesnout pod -15°C, v oblastech označených stupněm 2 však očekáváme ojediněle až místy, zejména v údolích pokles teplot až pod -20°c.

— PŘEDPOVĚĎ SR —

Zde se nad jihem republiky stále ještě udržuje oblačnost, která by se však měla v průběhu noci pozvolna odsouvat. Jihozápad území by měl být chráněný od nejnižších propadů teplot, protože masiv Karpat brání tak výraznému rponikání chladného vzduchu nad toto území.Nejvýraznější pokles teplot očekáváme tedy v horských oblastech, kde by mohly teploty zejména v údolích klesat pod -15°C, v oblastech označených stupněm 2(Severní a střední Slovensko) pak ojediněle až místy, opět zejména v údolích při jasné obloze až pod -20°c.