Silné sněžení, na Moravě večer a v noci střídané smíšenými srážkami, ledovka.— SITUACE —

Přes Evropu bude směrem k východu přecházet výrazná výšková brázda, dosahující až nad sever Afriky. V jejím rámci bude nad střední Evropu od jihozápadu postupovat prohlubující se tlaková níže. V jejím teplém sektoru bude nad střední Evropu proudit teplá a vlhká vzduchová hmota, s teplotami vzduchu v 850hPa až kolem 1-3°C.

— předpověď Čechy + horské oblasti —

Zde očekáváme zejména vydatné sněžení v kombinaci s nárazovitým větrem, hlavně v souvislosti s přechodem a posléze stagnací teplé fronty nad tímto územím. V níže položených oblastech by měl vítr v nárazech dosahovat rychlosti cca 10-15m/s, na horách pak i přes 20m/s, na exponovaných hřebenech ojediněle i přes 30m/s. Přitom by mohlo v průběhu spadnout 10-15cm nového sněhu, na návětří hor až ke 30cm. V důsledku kombinace silného sněžení a nárazovitého větru by se mohly na některých místech tvořit sněhové jazyky a závěje.

— V a J Morava, JZ Slovenska —

Zde bude situace poněkud složitější. Zpočátku na teplé frontě očekáváme vydatné sněžení, s úhrny nového sněhu rovněž přesahujícími 10-15cm. Po přechodu TF, tedy ve večerních a nočních hodinách se sem bude nasouvat teplý a vlhký vzduch s teplotami většinou nad nulou. Díky tomu bude sněžení postupně přecházet ve srážky smíšené, popřípadě déšť, který bude na prochlazeném zemském povrchu snadno namrzat. Je zde tedy velká pravděpodobnost tvorby ledovky a náledí.