Silné sněžení, místy kombinované se silným větrem, ledovka.— SITUACE —

Nad Evropou pokračuje vývoj výškové brázdy a s ní spojené cyklony se středem nad severní Itálií. Tato cyklona bude v průběhu dne zvolna slábnout a rozdělí se na dvě jádra. V jejím teplém sektoru bude pokračovat advekce teplé a vlhké vzduchové hmoty do střední Evropy. Tento příliv bude v průběhu noci pomalu uzavírat studená fronta.

— předpověď Čechy —

I nadále zde bude pokračovat silné sněžení. První vlna v noci z pátku bude zvolna slábnout, až ustávat, zejména na západě území. Ve večerních a nočních hodinách však očekáváme další silné sněžení, při němž by mohlo opět napadnout až přes 10cm sněhu. úhrny se přitom budou zvětšovat směrem na východ.
S nejvyššími úhrny pak počítáme na návětří hor, kde nevylučujeme úhrny nového sněhu přes 20 cm i více. Zejména na horách pak bude sněžení pravděpodobně kombinováno i se silným větrem, jehož rychlost v nárazech by mohla přesahovat 20m/s. V důsledku toho zde očekáváme rovněž tvorbu sněhových jazyků a závějí.

— předpověď Vysočina, Jeseníky sever a východ Moravy —

Zde bude situace poněkud složitější. Tudy bude pravděpodobně procházet přechodová zona mezi chladným vzduchem na západě a teplejším vzduchem (s teplotami nad nulou) na východě. Je tedy složitější předpovědět jak množství, tak hlavně formu srážek. Jejich charakter bude záviset na konečné poloze tohoto rozhraní. Sněžení bude pravděpodobně v průběhu dne střídáno smíšenými srážkami, nebo deštěm, který bude na prochlazeném zemském povrchu namrzat. Je zde tedy poměrně velká pravděpodobnost tvorby náledí, ledovky, a zmrazků. Přibližně by zde mohlo napadnout 10-20cm sněhu, na návětří hor pak i více. (V případě, že bude sněžení vystřídáno deštěm, budou však celkové úhrny sněhu nižší.)

— předpověď část JV Moravy, Jz Slovensko —

Zde bude největším nebezpečím zřejmě náledí a zmraky, které se mohou tvořit hlavně v noci na neděli. V průběhu dne očekáváme teploty z větší části nad nulou.

Vzhledem ke kombinacím různých z uvedených nebezpečných meteorologických jevů je v určitých oblastech vydán stupeň 2.